Aplikacje do samochodu dla kierowcy z Androidem

1. Yanosik – najlepsza aplikacja z nawigacją dla kierowców

Niektórym kierowcom wystarcza standardowa dla telefonów z Androidem aplikacja Google Maps. Ma ona wszystkie przydatne funkcje, jednak każdy, kto choć raz skorzystał z Yanosika, nigdy nie będzie chciał powrócić do nawigacji pozbawionej antyradaru, inteligentnego detektora korków i nieoznakowanych radiowozów. Świetną opcją jest też wideorejestrator, który chroni użytkownika tej aplikacji przed piratami drogowymi. W prawdziwym kombajnie dla kierowców nie mogło zabraknąć też asystenta ubezpieczeniowego oraz pomagającego w kupnie auta, a także systemu wspierającego opłaty na autostradach.

Nawigacja dla kierowców w Yanosiku jest nieodpłatna, jednak wiąże się to z reklamami. Ich natężenie się zmienia – bywają miesiące, gdy nie ma większych problemów, ale czasami zdarzają się okresy, gdy są niebywale uciążliwe.

2. mObywatel – sprawdź punkty karne na Androidzie

Kierowcy w Polsce nie mają już obowiązku legitymowania się prawem jazdy za każdym razem, gdy natkną się na kontrolę. Informacje z tego dokumentu przechowywane są w państwowych bazach, do których dostęp zapewnia aplikacja mObywatel, dostępna również na Androida. Kierowców zainteresuje szczególnie mPrawo jazdy. Nie musimy pokazywać jej policjantowi, ale wśród przechowywanych cyfrowo danych znajduje się kluczowa informacja na temat liczby posiadanych punktów karnych.

Podobnie jak inne aplikacje rządowe, również mObywatel dostępny jest za darmo.

3. Na wypadek – w razie wu pomoże ci UFG

Oprócz sprawdzania liczby punktów karnych dobrze wyrobić sobie nawyk kontrolowania ważności polisy samochodowej. Kary za brak OC są bardzo dotkliwe i w 2021 roku wynoszą odpowiednio 5600 zł dla samochodów osobowych i 8400 zł dla większych pojazdów. W regularnym sprawdzaniu ubezpieczenia pomoże przygotowana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny aplikacja Na wypadek. Nazwa sugeruje, że warto zainstalować ją również z myślą o ewentualnej stłuczce i nie jest to przypadek. W razie wu przeprowadzi nas krok po kroku przez wszystkie procedury, o których w stresie moglibyśmy zapomnieć.

Olbrzymią zaletą aplikacji do samochodu jest fakt, że większość z nich ściągniemy za darmo. Tak jest też w przypadku Na wypadek, które bezpłatnie pobierzemy ze Sklepu Play. 

4. Skycash – aplikacja do samochodu na parkingi i autostrady

Pewne podstawowe opłaty umożliwi nam Yanosik albo aplikacje mobilne banków, ale kierowcy chcący w pełni skorzystać z możliwości smartfonów pod kątem płatności powinni zainteresować się usługami Skycash. To polski system płatności umożliwiający kierowcom uiszczanie opłat za parkowanie w niemal 200 polskich miastach, a także automatyczne pobieranie należnych opłat za przejazd wybranymi odcinkami autostrad A1 i A4. To również doskonała opcja dla osób korzystających z parkingów typu „Parkuj i Jedź”, ponieważ mogą później kupić bilet komunikacji miejskiej.

Skycash nie wymaga od nas żadnych opłat, jednak do pełni funkcjonalności wymaga podpięcia karty.

5. Fuelio – idealna dla każdego oszczędnego kierowcy 

Posiadanie czterech kółek wiąże się ze sporymi kosztami. W ich ogarnięciu oraz zmniejszeniu pomoże idealna dla oszczędnych kierowców aplikacja Fuelio. Dzięki niej będziemy mogli śledzić przede wszystkim tankowanie i obliczyć spalanie paliwa, a także porównywać różne trasy pod tym kątem, ale na tym możliwości programu się nie kończą. Z łatwością dodamy do rejestru opłaty za naprawy, polisę samochodową, parkingi, myjnie czy inne koszty związane z eksploatacją auta. Trudno znaleźć kierowcę, który nie myślałby o ograniczeniu kosztów z tym związanych.

Fuelio to również darmowa aplikacja, a rejestracji wymaga jedynie do przechowywania danych w chmurze, co ze względu na informacje o trasach nie wszystkim przypaść może do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.