Fajne aplikacje na iPhone za darmo

1. Skróty – za darmo usprawni pracę iPhone’a

Produktywność to słowo-klucz wielu fajnych aplikacji na iPhone. Za darmo narzędzie usprawniające naszą pracę na smartfonie udostępnia sam gigant z Cupertino. Apple wykupiło przed kilkoma laty popularną aplikację Workflow i pod zmienioną nazwą pozwoliło na bezpłatne korzystanie z niej wszystkim osobom korzystającym z App Store. Na czym polega magia Shortcuts? Automatyzuje często wykonywane przez nas czynności poprzez łączenie wykonywanych po kolei kroków. Do powtórzenia całego procesu wystarczy kliknięcie jednego przycisku lub komenda dla Siri. Hasło “idę biegać” pokaże więc pogodę, włączy aplikację mierzącą czas oraz odpali playlistę z muzyką do biegania lub aplikację do podcastów!

Skróty dostępne są za darmo w AppStore.

2. MindNode – potężna mapa myśli na małym ekranie

Wiele osób nie wyobraża sobie kreatywnej pracy lub rozwiązywania problemów bez stworzenia mapy myśli. Chociaż mały ekran iPhone’a nie wydaje się odpowiednim miejscem na taką mapę, dzięki MindNode wyzwolimy w pełni potęgę swojego umysłu. Ta fajna aplikacja pozwala na zapisywanie pomysłów, łączenie ich ze sobą, okraszanie dodatkowymi multimediami, a potem eksportowanie ich w wygodnej dla nas formie. Przed skorzystaniem z tego programu nie sposób domyślić się, jak wiele cennych spostrzeżeń można umieścić na kilkucalowym wyświetlaczu!

Ściągnięcie i korzystanie z MindNode jest bezpłatne. Użytkownicy potrzebujący do map myśli kolorów, naklejek i innych bajerów graficznych mogą skorzystać z rocznej subskrypcji za 97,99 zł lub opłacać comiesięczny abonament w cenie 11,99 zł.

3. Zombies, Run! – fajna aplikacja zdrowotna na iPhone

Aplikacje mające zmienić utrzymywanie dobrej formy w coś łatwego i przyjemnego potrafią kosztować krocie. O zdrowie można jednak zadbać na smartfonie iPhone także za darmo. Wydatnie pomaga w tym aplikacja Zombies, Run!, która pozwala biegaczom na uczestniczenie w immersywnej przygodzie z zombie w tle. Założenie jest proste – do standardowego biegu dołożona jest historia z zombie w tle, która ze zwyczajnych ćwiczeń fizycznych czyni doskonałą zabawę. Gdyby tylko znalazła się w odpowiedniej kategorii, z pewnością trafiłaby na listę najlepszych gier na iPhone’a!

Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa, ale szczególnie zapaleni entuzjaści biegania z zombie wykupić mogą za 27,99 zł dostęp do klubu biegaczy z dodatkowymi misjami, a ciekawą opcją są też programy treningowe połączone z grą.

4. ImgPlay – rób fajne GIF-y dla siebie i znajomych

Jedną z najpopularniejszych form komunikacji z przymrużeniem oka jest dziś wysyłanie GIF-ów. Dzięki tej fajnej aplikacji na iPhone’a nie trzeba przeczesywać sieci w poszukiwaniu multimediów najlepiej oddających nasz nastrój. Różne tryby kamer, odmienne rozdzielczości, fantazyjne filtry, bajeranckie teksty, kozackie animacje… Opcje oferowane przez ImgPlay zawstydzą niejedną płatną aplikację do edytowania zdjęć!

Jedynym problemem darmowej wersji ImgPlay mogą być znaki wodne dodawane do GIF-ów przez aplikację. Wyeliminujemy je za 13,99 zł, a wydanie dwukrotności tej sumy da nam również dostęp do kolejnych i kolejnych opcji.

5. Powder – fajna aplikacja na iPhone dla graczy

Smartfony są dziś bardzo popularnymi maszynami do gier, a szczególnie duże grono graczy przyciągają produkcje wieloosobowe. Do najlepszych gier w App Store należy chociażby Call of Duty: Mobile, który aż prosi się o nagrywanie i dzielenie z innymi graczami najlepszymi akcjami z rozgrywki. Jeszcze większą radochę z tej aplikacji będą mieli gracze Fortnite czy innej gry battle royale pełnej emocjonujących momentów. Oprócz samych nagrań możemy też dodawać efekty dźwiękowe i wizualne, a także tworzyć kompilacje najlepszych chwil z grą. Świetną opcją jest importowanie plików nagranych na PS4 czy Xbox One.

Najfajniejszym aspektem Powdera jest jednak całkowita bezpłatność. Nie ma tu mowy o dodatkowych subskrypcjach czy wersjach wolnych od reklam. To aplikacja całkowicie darmowa!