Przydatne aplikacje Android – 5 cennych programów

1. Pocket – aplikacja na Androida dla zapominalskich

Przeglądanie artykułów w komunikacji miejskiej czy toalecie potrafi wciągnąć, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie kontynuować pasjonującą lekturę na telefonie. Dla osób, którym zdarza się zapomnieć o rozpoczętej lekturze, przydatną aplikacją na Androida będzie Pocket. Dzięki niej zapiszemy na później przeglądane treści, od stron internetowych po YouTube’a czy Twittera. Wtyczka do Chrome’a, Firefoxa czy Safari pozwoli je przejrzeć nawet na komputerze. Dodatkowo opiekunowie oraz redaktorzy zatrudnieni przez dewelopera sprawują opiekę nad systemem poleceń, dzięki któremu jesteśmy w stanie przeglądać najlepsze treści polecane przez użytkowników.

Pocket ściągniemy z Google Play za darmo, co pozwoli na korzystanie z najważniejszych funkcji. Możemy jednak opłacić abonament Premium (15,22 zł za miesiąc lub 137,11 zł za cały rok), aby skorzystać z wygodnych dodatkowych opcji takich jak trwała biblioteka zapisanych treści.

2. Tasker – odpowiednik Skrótów z iPhone’a

Jedną z najfajniejszych aplikacji na iPhone’a są wykupione i rozwijane przez producenta Skróty. W przypadku Androida musimy posiłkować się programami zewnętrznymi, spośród których najczęściej polecany jest Tasker. Dzięki niemu zautomatyzujemy pracę smartfona i usprawnimy powtarzalne zadania poprzez kolejkowanie ich. Dzięki temu naciśnięcie jednego przycisku lub samo wyjście z domu wyśledzone przez GPS pozwoli wyciszyć telefon, wyłączyć wi-fi i przejść na dane komórkowe. A to tylko przykład – inne skróty zaproponuje sama aplikacja na podstawie naszych działań!

Niestety, pobranie Taskera wymaga od nas uiszczenia opłaty 16,99 zł. Jak na aplikacje z Androida jest to spora cena, więc warto zainteresować się nieco słabszymi darmowymi odpowiednikami w rodzaju IFTTT.

3. SwiftKey – inteligentna klawiatura na Androida

Osoby piszące dużo SMS-ów lub wiadomości w aplikacjach do komunikowania się wiedzą, jak przydatną aplikacją jest SwiftKey. To niezwykle użyteczna inteligentna klawiatura, która na podstawie wprowadzanych przez nas codziennie danych uczy się naszego osobistego języka. Dzięki temu może podpowiadać kolejne słowa lub na bieżąco korygować błędy. Każdy, kto korzystał z narzędzia Microsoftu, zdaje sobie sprawę z trafności sugestii oraz poprawek. Luźniejszym osobom do gustu przypadną również GIF-y oraz emotki. Jednym ze wspieranych przez aplikację języków jest polski.

Dobrze, że tak praktyczna i funkcjonalna aplikacja jak SwiftKey jest całkowicie darmowa. 

4. WhatsApp – przydatna aplikacja do rozmów i wiadomości za darmo

Chociaż osoby korzystające z telefonów w abonamencie mają zazwyczaj nielimitowane rozmowy i SMS-y, możliwość dowolnego dzwonienia oraz wysyłania wiadomości za pośrednictwem wi-fi jest naprawdę cenna. Przyda się chociażby na wakacjach, gdy boimy się koszmarnie wysokich opłat za roaming. Oferuje to WhatsApp, który oprócz tego idealnie sprawdzi się do prowadzenia konwersacji grupowych oraz wysyłania multimediów. Z roku na rok korzysta z niego coraz więcej Polaków, więc wśród wielu znajomych może stać się bazowym sposobem komunikacji.

Ściągniecie i korzystanie z WhatsAppa nie wymaga żadnych opłat. Prowadząc długie rozmowy czy odbierając multimedia musimy jednak pilnować, aby być połączonym z wi-fi, a nie siecią komórkową!

5. Kontomierz – aplikacja do kontrolowania domowego budżetu

Sporym minusem desktopowych aplikacji do kontrolowania domowego budżetu, jak również arkuszy w Excelu czy zeszytów z dochodami i wydatkami, była zawsze nieporęczność. Zbawienne dla osób chcących zapanować nad finansami są tak użyteczne aplikacje jak Kontomierz. Dzięki nim jesteśmy w stanie nie tylko zapisywać wydatki offline, ale również kontrolować na bieżąco stan kont bankowych połączonych z aplikacją. Synchronizacja z kontami może być pewnym mankamentem dla osób dbających o prywatność, podobnie zresztą jak potrzeba rejestracji, bez której sprawdzimy tylko pobliskie bankomaty.

Aplikacja Kontomierz jest darmowa i nie wymaga od użytkowników żadnych opłat za korzystanie z najbardziej przydatnych funkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.