5 ciekawych aplikacji na iPhone

1. David Bowie Is – ciekawa aplikacja dla fanów sztuki i muzyki 

Fani sztuki, i tej muzycznej, i tej wizualnej, znajdą w App Store mnóstwo ciekawych aplikacji. Jedna z nich w szczególny sposób łączy w sobie jednak te dwie dziedziny, przedstawiając kultową wystawę z Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie. David Bowie Is prowadzi zwiedzającego przez karierę legendarnego artysty, prezentując jego piosenki, kostiumy, odręczne notatki do tekstów, fotografie oraz fragmenty występów na żywo. Do niesamowitej przygody w augmented reality potrzebujemy wyłącznie słuchawek.

Aplikacja David Bowie Is zdecydowanie jest ciekawa, ale nie należy do najtańszych. Jeżeli nie chcemy płacić 47,99 zł za wirtualny bilet na taką wystawę, znajdziemy również artystyczne doznania za darmo. Należy do nich m.in. Shepard Fairey AR – Damaged.

2. V for Wikipedia – aplikacja zmieniająca encyklopedię w ciekawe doświadczenie

Encyklopedie nie kojarzą się z ekscytującą rozrywką i nie inaczej jest z Wikipedią. Jakkolwiek nie kochalibyśmy współtworzonej przez internautów bazy wiedzy na każdy możliwy temat, nie można zarzucić jej graficznej wyrazistości. Tymczasem z aplikacją V for Wikipedia (nawiązanie do słynnego komiksu i filmu V jak Vendetta) skromna i surowa encyklopedia zmienia się w fantastyczny zbiór ciekawostek. Co jednak najważniejsze, działa ona również w ruchu, pozwalając odkrywać historie związane z miejscami, obok których przechodzimy.

Niestety, zapewniana przez V for Wikipedia atrakcyjna szata graficzna kosztuje. Z App Store ściągniemy tę ciekawą aplikację za 23,99 zł.

3. Moodistory Mood Tracker – iPhone zatroszczy się o twoje zdrowie psychiczne

O tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne, nie trzeba już nikogo przekonywać. Jedną z ciekawych aplikacji na iPhone’a pomagających w jego utrzymywaniu jest Moodistory Mood Tracker. Dzięki niemu w prosty sposób możemy prowadzić dziennik bez zapisywania ani jednego słowa. Program skupia się na śledzeniu naszego nastroju, aby na podstawie regularnie dostarczanych danych pozwolić nam na ustalenie wzorców złego i dobrego humoru. Być może okaże się, że życiowe dołki skorelowane są z konkretnymi ?

Moodistory Mood Tracker pozwoli to sprawdzić za 23,99 zł. Zdecydowanie nie będzie to jednak wydatek jednorazowy, ponieważ wgląd we własny humor w perspektywie czasowej stanie się naprawdę cenny!

4. Dark Noise – ambient w służbie snu, skupienia i relaksu

Współczesny świat atakuje nas decybelami i rozpraszaczami. Najlepszą ochroną przed nimi nie są wcale zatyczki do uszu, lecz ambientowe dźwięki. Nic zatem dziwnego, że posiadacze iPhone’ów wydają sporo pieniędzy na ciekawe aplikacje pozwalające zagłuszyć zgiełk otoczenia. Jedną z najczęściej polecanych jest Dark Noise, a powodem jej popularności wśród użytkowników smartfona Apple jest minimalizm. To program, który nie zasypuje użytkownika milionem opcji, lecz skupia się na jednej podstawowej funkcjonalności. Dobrą opcją jest zaprogramowanie godziny wyłączenia aplikacji, dzięki czemu bez problemu możemy z niej korzystać w celu zaśnięcia.

Aby ściągnąć Dark Noise z App Store, należy uiścić opłatę w wysokości 23,99 zł.

5. Streaks – ciekawa aplikacja na iPhone do wyrabiania nawyków

Podczas gdy dwie wcześniejsze aplikacje dbają o nasze zdrowie psychiczne poprzez kontrolę nastroju lub jego poprawę, Streaks pomoże w tym poprzez budowę dobrych nawyków. W bazie przygotowanej przez twórców znajdują się setki zdrowych rutyn, które metodą małych kroków warto wprowadzać do swojego życia. Mimo iż nie wywrócą go do góry nogami od razu, po dłuższym czasie stanie się ono pełniejsze i bardziej wartościowe. A my nawet nie zauważymy, kiedy nastapiła przemiana!

Niestety, o ile sami nie odnotujemy wprowadzanych zmian dopóki nie staną się naszą codziennością, odczuje je nasz portfel. Za Streaks należy zapłacić w App Store 23,99 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.