Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego na iPhone

1. AnkiApp Flashcard‪s – fiszki ze słówkami na iPhone!

Jednym z najskuteczniejszych narzędzi do uczenia się słówek są fiszki. Wśród aplikacji do nauki angielskiego na iPhone nie brakuje sposobów na poszerzanie wokabularza w ten właśnie sposób. Naszym ulubionym są opcje dawane przez AnkiApp Flashcard‪s, gdzie korzysta się z fiszek tworzonych przez społeczność Anki z całego świata. Bazy słówek czy nawet całych zdań dotyczą dzięki temu różnych dziedzin i branż. Mogą być do nich dołączane pliki audio lub wideo. Olbrzymią zaletą jest fakt, że w zależności od naszych postępów z nauką danego słówka program dobiera jak często powinno się pokazywać, abyśmy stale o nim pamiętali.

AnkiApp Flashcard‪s to darmowa aplikacja do nauki angielskiego, jednak możemy uzyskać dostęp do dodatkowych narzędzi analitycznych dzięki opłacaniu abonamentu. Jego cena to 47,99 zł za roczną subskrypcję.

2. Duolingo – uzależniająca aplikacja do nauki angielskiego!

Mówiąc o uzależniającej mechanice najpopularniejszych gier na iPhone’a, często się przesadza. Zdecydowanie nie jest tak z Duolingo, które wpływa na produkcję dopaminy jak kilkadziesiąt minut intensywnych ćwiczeń fizycznych! Twórcy tej aplikacji do nauki angielskiego skorzystali z mechanizmów grywalizacji, a więc za postępy w nauce jesteśmy nagradzani. Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia, z każdym kolejnym zwycięstwem chcemy uczyć się więcej i więcej. Brzmi zbyt idealnie, aby było prawdziwe? Spośród miliona wystawionych ocen w App Store średnia wynosi 4,7!

Duolingo pobierzemy za darmo, a bezpłatne są także kursy. Okupione jest to jednak reklamami, które przy codziennej nauce mogą być uciążliwe. Wtedy można pokusić się o wykupienie abonamentu w cenie 6,99 dolarów miesięcznie.

3. Endless Alphabet – nauka angielskiego alfabetu przez zabawę

Nauka słówek to nie wszystko, ponieważ ze względu na skomplikowaną wymowę możemy mieć problem z ortografią. Ze względu na dość wysoką cenę, oprawę graficzną oraz ograniczony zasób słownictwa, polecana jest przede wszystkim rodzicom, którzy szukają naprawdę prostej aplikacji do nauki języka angielskiego na iPhone. W przeciwieństwie do wielu innych propozycji nie wykorzystuje punktów czy rankingów – po prostu pozwala bawić się literkami i wyrazami.

Poznawanie angielskiego abecadła z Endless Alphabet wymaga jednorazowego wydatku 42,99 zł. Aplikacja polecana jest dzieciom w wieku 4+.

4. Memrise – w ten sposób nauczysz się angielskiej wymowy

Były słówka i ortografia, zatem czas na naukę angielskiej wymowy. Mimo iż wcześniejsze aplikacje do nauki języka angielskiego też sobie z tym poradzą, nastawiając się przede wszystkim na fonetykę warto skorzystać z Memrise. Kursy oferowane w tym programie wypełnione są nagraniami, w których język przybliżają native speakerzy. „Życiowość” treści z tej aplikacji sprawia, że angielski poznawany z Memrise wejdzie nam w krew!

Ściągnięcie i korzystanie z aplikacji jest darmowe, ale dostęp do konkretnych kursów może wymagać od nas uiszczenia opłaty subskrypcyjnej na miesiąc ($8.99), kwartał ($24.99) lub cały rok ($89.99). 

5. English Grammar In Use – najlepsza gramatyka także na iPhone

Niezależnie od pochodzenia, uczniowie i studenci z całego świata mają do czynienia z podręcznikiem English Grammar In Use. 145 jednostek zaproponowanych przez Cambridge University Press w celu szlifowania gramatyki języka angielskiego doczekało się przeniesienia na iPhone w formie aplikacji. Ćwiczenia oraz objaśnienia, uzupełnione dodatkowo o nagrania dźwiękowe, pozwalają opanować skomplikowane zasady nawet samemu!

Niestety, podobnie jak za podręcznik w formie książkowej, i tutaj musimy słono zapłacić. Pobranie English Grammar In Use z App Store kosztuje 79,99 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.