5 gier na pada na Androida

1. Cyberpunk 2077 – z padem od PS4 czy Xbox One zagrać łatwiej niż na konsoli!

Po problematycznej premierze Cyberpunk 2077 okazało się, że produkcja CD Projekt RED znacznie lepiej sprawuje się na wielu telefonach niż na konsolach starej generacji. Dzięki usłudze Google Stadia wielu konsolowców mogło zapoznać się z wyczekiwaną grą jeszcze przed pierwszymi patchami. Jak najbardziej mogli i nadal mogą to robić z padem w ręku. Stadia na telefonach z Androidem bez problemu łączy się przez Bluetooth z kontrolerami z PS4 czy Xbox One.

Ile kosztuje możliwość zagrania w Cyberpunk 2077? Nawet jeżeli opłacamy abonament za Google Stadia w wysokości 39 zł miesięcznie, za dodanie na naszą półkę gry zapłacimy aż 199 zł. Zdecydowanie nie jest to typowy cena dla gier mobile na Androida!

2. Call of Duty Mobile – świetnie na dotyku, jeszcze lepiej z padem

Padów używać można jednak także w grach oryginalnie przeznaczonych na Androida, a nie emulowanych poprzez usługi streamingu gier. Co więcej, nie tylko w tych płatnych. Call of Duty Mobile jest wciągające i doskonałe pod względem sterowności również na ekranie dotykowym, ale nie ma to jak zagrać w FPS-a z padem. Activision musi jeszcze nieco popracować nad optymalizacją tej opcji, ale już teraz jest świetnie! 

Pobranie i gra w Call of Duty Mobile nie kosztuje ani grosza, ale podobnie jak w przypadku wielu innych gier battle royale warto zainteresować się kupnem przepustki. Będzie to regularny wydatek mikrotransakcyjny.

3. Reckless Racing 3 – świetna wyścigówka, w której użyjesz fizycznego kontrolera

Innym gatunkiem idealnym pod pada są gry samochodowe. Produkcji tego typu znajdziemy na smartfonach bez liku, ale nie wszystkie najlepsze gry wyścigowe na Androida zapewniają wsparcie dla rozgrywki z kontrolerem. Na całe szczęście nie jest tak w przypadku Reckless Racing 3. Gra od Pixelbite zyskała miano klasyka wśród samochodówek na urządzenia przenośne, a pełne wsparcie dla padów pozwoli grać z pewnego oddalenia chociażby na tablecie. 

Gra wyszła dobre kilka lat temu, a ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2016 roku. Nic dziwnego, że zapłacimy za nią zaledwie 10 zł.

4. Minecraft na Androida – dostępny także z padem!

Choć przez długi czas kojarzony był przede wszystkim z myszką i klawiaturą, po kilkuset milionach sprzedanych egzemplarzy Minecraft doczekał się wszelkich możliwych udogodnień. W wersji na Androida łączy w sobie dwa najważniejsze udoskonalenia: dostępność na urządzenia przenośne z opcją gry na padzie. Spośród trzech wcześniejszych gier wyróżnia się rozgrywką międzyplatformową. Kontrolując naszego bohatera padem jesteśmy w stanie zatem grać z osobami zalogowanymi do Minecrafta na konsoli czy pececie. Łatwo zagramy więc w jednym pokoju w trybie co-op!

Minecraft na Androida kosztuje w Google Play 33,99 zł, ale dostępna jest również 30-dniowa wersja próbna za darmo! Warto odnotować, że z padem grać można również na telefonie lub tablecie w dwukrotnie tańszego klona Minecrafta, który umieściliśmy na naszej liście najlepszych gier zręcznościowych na Androida.

GTA: Chinatown Wars, czyli GTA z kontrolerem na Androidzie

O ile najnowsze części Grand Theft Auto zarezerwowane są dla bardziej zaawansowanych sprzętów, różnego rodzaju spin-offy Rockstar wydaje również na Androida. Jednym z najciekawszych przedstawicieli serii na małe konsolki było GTA: Chinatown Wars, o czym świadczy wysoka średnia recenzji 90/100 w agregacie Metacritic. Już w 2010 roku doczekała się wydania na sprzęt firmy Apple, a po kolejnych kilku latach również wersji na Androida. Jak większość stworzonych z rozmachem gier nieco lepiej sprawdzała będzie się na tablecie niż smartfonie, ale w obu przypadkach liczyć możemy na kompatybilność z padami łączącymi się przez Bluetooth.

Koszt gry w sklepie Google to 23,99 zł, ale GTA: Chinatown Wars szczególnie z kontrolerem zapewni nam dłuższą i bardziej wciągającą zabawę niż niejeden konsolowy hit za dziesięciokrotność tej kwoty!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.