Najlepsze gry wyścigowe na Androida – top 5

1. Asphalt 9: Legends – najbardziej znana marka wśród gier mobile

W czasach sprzed Androida, na komórkach zapomnianych już marek takich jak Sony Ericsson, największe zainteresowanie przykuwały produkcje firmy Gameloft. Dzisiaj rynek gier mobile jest w zupełnie innym miejscu, ale niektóre rzeczy pozostają niezmienne. Jedną z nich jest popularność rozwijanej od 2005 roku serii Asphalt, której 9 część o podtytule Legends ukazała się na rynku w 2018 roku. Z początku można było słyszeć narzekania graczy na system sterowania, jednak producenci szybko narzucili postulowane poprawki. Od tego momentu mamy do czynienia z najlepszą grą wyścigową, jaka dostępna jest na Androida.

Asphalt 9: Legends ściągnąć można z Google Play za darmo. Jazda najlepszymi samochodami w rodzaju Battisty może wymagać od nas długiego zbierania waluty wewnątrz gry lub skorzystania z mikrotransakcji.

Real Drift Car Racing – najlepsza gra wyścigowa na Androida z driftowaniem

Mimo iż wspomniany już Asphalt ma w sobie wyścigi typu drift, fani przebojowych poślizgów z użyciem ręcznego mogą wybierać spośród szerokiej puli gier na Androida skupionych wyłącznie na tym aspekcie ulicznych rajdów. Najlepszą produkcją w tych klimatach zdecydowanie jest Real Drift Car Racing, który od chwili premiery doczekał się ponad 20 milionów pobrań. To klasyka gatunku, w której skupiamy się na wykręcaniu driftowych combosów na coraz bardziej krętych trasach.

W przypadku pozostałych tytułów z listy najlepszych gier na Androida mamy podział na produkcje płatne lub darmowe, ale z mikropłatnościami. Real Drift Car Racing jest pewną hybrydą, bowiem zakupy w obrębie aplikacji istnieją, ale do wyboru jest darmowa wersja Lite oraz pozbawiona ich gra za 1 dolara.

GRID Autosport – od mistrzów rajdówek z PC-tów i konsol

Seria GRID znana z konsoli oraz komputerów osobistych tworzona jest przez mistrzów gatunku z brytyjskiego studia Codemasters. Wydają oni najlepsze rajdówki z serii DiRT, doskonałe gry F1 na oficjalnej licencji, a w 2019 roku postanowili podbić rynek mobile portem jednej ze swoich najlepszych produkcji. Po trafieniu na Androida GRID Autosport natychmiast zyskał sobie mnóstwo fanów, którzy spotkali się z jakością wyścigówek nieznaną wcześniej tabletom oraz smartfonom. Po podłączeniu pada urządzenia z Androidem różniły się od konsol wyłącznie wielkością ekranu!

Entuzjastów gier wyścigowych przyzwyczajonych do bezpłatnych pozycji przestraszyć może cena. Za możliwość ścigania się w GRID Autosport przyjdzie nam zapłacić 9,99 dolarów. W zamian dostaniemy jednak grę AAA bez mikropłatności i reklam.

Horizon Chase – gra wyścigowa tak dobra, że z Androida trafiła na PS4

Zupełnie inną drogę niż GRID Autosport przeszedł Horizon Chase – World Tour. Mimo iż wydana w 3D, wyścigówka inspirowana była estetyką dwuwymiarową i swoją stylistyką szybko przyciągnęła miliony fanów retro. W połączeniu z piekielnie wciągającą arcade’ową rozgrywką dało to grę wyścigową nie tylko genialnie ocenianą (średnia ocen 88/100 w agregacie recenzji Metacritic), ale również przeniesioną na zwyczajne konsole oraz PC. Pójście w tym kierunku, a nie na odwrót, jest w branży gamingowej ewenementem!

Za darmo w Horizon Chase – World Tour dostępne są tylko 4 trasy i 2 samochody, ale warto zastanowić się nad poniesieniem jednorazowego wydatku w wysokości 3 dolarów. Pięć lat po premierze twórcy nie poznali 

Mario Kart Tour – coś dla młodszych fanów gier wyścigowych

Gry wyścigowe na Androida przyciągają również mnóstwo młodszych graczy, dla których olbrzymią zaletą jest prostota rozgrywki. Warto dobrać dla nich dedykowaną produkcję. Wśród nich najlepszym wyborem będzie Mario Kart Tour, będąca też najpopularniejszą wyścigówką z całej tej listy, przebijającą pod względem wyników każdy z wymienionych dotychczas hitów. Cztery tryby gry, możliwość kierowania znanymi z Mario bohaterami, niekończący się napływ świeżych atrakcji… Taka obietnica przyciągnęła zawrotną liczbę 90 milionów graczy już w pierwszym tygodniu po premierze, co jest najlepszą rekomendacją.

Mario Kart Tour ściągniemy ze sklepu Google za darmo, ale szczególnie zapaleni fani będą mogli wykupić za 4,99$ miesięcznie karnet na dodatkowe przedmioty kosmetyczne oraz ulepszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.