Fajne gry na iPhone – 5 tytułów dla dzieci i dorosłych

Fajne gry na iPhone – 5 tytułów dla dzieci i dorosłych

<lead>Jakie fajne gry na iPhone można ściągnąć? Proponujemy 5 fantastycznych produkcji dla dzieci i dorosłych, które znajdziecie w App Store. Część z nich to produkcje darmowe, na część trzeba będzie wydać kilka złotych.</lead>

1. Roblox – fajna i kreatywna gra na iPhone’a

Wyciąganie z użytkowników kreatywności to jeden z powodów, dla którego tak popularne są tytuły w rodzaju Minecrafta czy Terrarii. Nie inaczej jest z jedną z najbardziej kreatywnych gier na iPhone’a, darmową produkcją Roblox. Pozwala ona graczom na kreowanie własnych mini-gierek lub korzystanie z gier wykreowanych przez innych. Rekordowe liczby użytkowników przyciąga MMORPG Adopt Me!, mające na koncie 600 000 graczy jednocześnie. Według statystyk w Roblox gra nawet 50% dzieci w USA poniżej 16 roku życia!

Mimo iż Roblox dostępny jest za darmo, gracze wydają mnóstwo pieniędzy na wirtualną walutę, robux. Można za nią kupić dodatkowe przedmioty w grach, ale do cieszenia się z rozgrywki wcale nie jest to potrzebne!

2. Carcassonne – popularne planszówka przeniesiona na iOS

Jedną z najpopularniejszych gier planszowych w historii jest Carcassonne. Fani tej gry, którzy chcieliby układać kafelki również w wersji cyfrowej, mają do dyspozycji m.in. grę na iPhone’a. Rozgrywka na iOS przebiega dokładnie tak samo jak w tradycyjnym wydaniu. Zamiast klasycznej planszy do dyspozycji graczy oddane zostały kwadraciki z łąkami, drogami czy miastami, za których odpowiednie ułożenie zdobywa się punkty. Pewnym mankamentem wydania Carcassone na iPhone jest brak polskiej wersji językowej, od wielu lat dostępnej w stołowej wersji. 

Podstawowa wersja Carcassone kosztuje w App Store 23,99 zł. Gracze chcący poszerzyć rozgrywkę mają możliwość kupna aż sześciu dodatków.

3. Maze Machina – fajna gra logiczna na iPhone

Gry logiczne, w których przejście do kolejnej planszy wymaga użycia szarych komórek zamiast szybkich placów, przyciągają graczy mobilnych znacznie skuteczniej niż głośne hity z segmentu AAA. Tak jest z Maze Machina, w przypadku którego na planszy składającej się z płytek rozmieszczonych w konfiguracji 4X4 gracz dostać musi się do klucza. Przeszkadzają w tym rozmieszczeni na różnych płytkach wrogowie, a pomóc mogą losowe umiejętności oraz przedmioty, dające niemal nieskończoną liczbę kombinacji taktycznych.

Maze Machina kupimy w App Store za 8,99 zł, co wystarczy nawet na kilkadziesiąt godzin wciągającej rozgrywki. Fajne gry na iPhone nie zawsze są tak tanie!  

4. Starbeard – to nie jest kolejny nudny klon Bejeweled!

Gry polegające na połączeniu ze sobą 3 kryształków czy innych przedmiotów nigdy nie tracą na popularności, ale w zalewie kiepskich klonów Bejeweled trudno znaleźć perełki. Jednym z wyjątków na iPhone jest Starbeard, która łączy założenia gatunku „match 3” z grami typu roguelike. Do uzależniającej rozgrywki dołącza więc tutaj system rozwoju postaci znany z RPG, a dodatkową zaletą jest niezwykle silnie skonsolidowana społeczność graczy. Mechanizmy zaimplementowane przez twórców pozwalają na tworzenie własnych projektów, które później inkorporowane są do gry!

Na Starbeard wydać trzeba w App Store 13,99 zł. Poniesienie tego kosztu daje jednak nie tylko dostęp do gry, ale również pewność, że w rozgrywce nie będą przeszkadzały reklamy czy inne nachalne tricki deweloperów!

5. Super Mario Kart – fajne i darmowe wyścigi na iOS

Jedną z najbardziej udanych premier w segmencie gier mobilnych cieszyło się przed kilkoma laty Super Mario Kart. Ta fajna i przede wszystkim darmowa gra wyścigowa wciąż przyciąga uwagę milionów graczy posiadających iPhone’a. Arcade’owy model rozgrywki, wyścigi urozmaicane “dopałkami” oraz “przeszkadzajkami”, a do tego popularna marka. Nic dziwnego, że spośród 10 milionów graczy zaledwie dzień po trafieniu gry do App Store i Sklepu Play wielu utrzymało się po dziś dzień.

Za ściągnięcie i grę w Super Mario Kart nie zapłacimy ani złotówki. Jak podkreślaliśmy w rankingu najlepszych gier wyścigowych na Androida, najbardziej zapaleni gracze mogą jednak przemyśleć kupno comiesięcznej subskrypcji mocno rozszerzającej dostępne opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *