Fajne gry na iPhone – 5 tytułów dla dzieci i dorosłych

Fajne gry na iPhone – 5 tytułów dla dzieci i dorosłych

<lead>Jakie fajne gry na iPhone można ściągnąć? Proponujemy 5 fantastycznych produkcji dla dzieci i dorosłych, które znajdziecie w App Store. Część z nich to produkcje darmowe, na część trzeba będzie wydać kilka złotych.</lead>

1. Roblox – fajna i kreatywna gra na iPhone’a

Wyciąganie z użytkowników kreatywności to jeden z powodów, dla którego tak popularne są tytuły w rodzaju Minecrafta czy Terrarii. Nie inaczej jest z jedną z najbardziej kreatywnych gier na iPhone’a, darmową produkcją Roblox. Pozwala ona graczom na kreowanie własnych mini-gierek lub korzystanie z gier wykreowanych przez innych. Rekordowe liczby użytkowników przyciąga MMORPG Adopt Me!, mające na koncie 600 000 graczy jednocześnie. Według statystyk w Roblox gra nawet 50% dzieci w USA poniżej 16 roku życia!

Mimo iż Roblox dostępny jest za darmo, gracze wydają mnóstwo pieniędzy na wirtualną walutę, robux. Można za nią kupić dodatkowe przedmioty w grach, ale do cieszenia się z rozgrywki wcale nie jest to potrzebne!

2. Carcassonne – popularne planszówka przeniesiona na iOS

Jedną z najpopularniejszych gier planszowych w historii jest Carcassonne. Fani tej gry, którzy chcieliby układać kafelki również w wersji cyfrowej, mają do dyspozycji m.in. grę na iPhone’a. Rozgrywka na iOS przebiega dokładnie tak samo jak w tradycyjnym wydaniu. Zamiast klasycznej planszy do dyspozycji graczy oddane zostały kwadraciki z łąkami, drogami czy miastami, za których odpowiednie ułożenie zdobywa się punkty. Pewnym mankamentem wydania Carcassone na iPhone jest brak polskiej wersji językowej, od wielu lat dostępnej w stołowej wersji. 

Podstawowa wersja Carcassone kosztuje w App Store 23,99 zł. Gracze chcący poszerzyć rozgrywkę mają możliwość kupna aż sześciu dodatków.

3. Maze Machina – fajna gra logiczna na iPhone

Gry logiczne, w których przejście do kolejnej planszy wymaga użycia szarych komórek zamiast szybkich placów, przyciągają graczy mobilnych znacznie skuteczniej niż głośne hity z segmentu AAA. Tak jest z Maze Machina, w przypadku którego na planszy składającej się z płytek rozmieszczonych w konfiguracji 4X4 gracz dostać musi się do klucza. Przeszkadzają w tym rozmieszczeni na różnych płytkach wrogowie, a pomóc mogą losowe umiejętności oraz przedmioty, dające niemal nieskończoną liczbę kombinacji taktycznych.

Maze Machina kupimy w App Store za 8,99 zł, co wystarczy nawet na kilkadziesiąt godzin wciągającej rozgrywki. Fajne gry na iPhone nie zawsze są tak tanie!  

4. Starbeard – to nie jest kolejny nudny klon Bejeweled!

Gry polegające na połączeniu ze sobą 3 kryształków czy innych przedmiotów nigdy nie tracą na popularności, ale w zalewie kiepskich klonów Bejeweled trudno znaleźć perełki. Jednym z wyjątków na iPhone jest Starbeard, która łączy założenia gatunku „match 3” z grami typu roguelike. Do uzależniającej rozgrywki dołącza więc tutaj system rozwoju postaci znany z RPG, a dodatkową zaletą jest niezwykle silnie skonsolidowana społeczność graczy. Mechanizmy zaimplementowane przez twórców pozwalają na tworzenie własnych projektów, które później inkorporowane są do gry!

Na Starbeard wydać trzeba w App Store 13,99 zł. Poniesienie tego kosztu daje jednak nie tylko dostęp do gry, ale również pewność, że w rozgrywce nie będą przeszkadzały reklamy czy inne nachalne tricki deweloperów!

5. Super Mario Kart – fajne i darmowe wyścigi na iOS

Jedną z najbardziej udanych premier w segmencie gier mobilnych cieszyło się przed kilkoma laty Super Mario Kart. Ta fajna i przede wszystkim darmowa gra wyścigowa wciąż przyciąga uwagę milionów graczy posiadających iPhone’a. Arcade’owy model rozgrywki, wyścigi urozmaicane “dopałkami” oraz “przeszkadzajkami”, a do tego popularna marka. Nic dziwnego, że spośród 10 milionów graczy zaledwie dzień po trafieniu gry do App Store i Sklepu Play wielu utrzymało się po dziś dzień.

Za ściągnięcie i grę w Super Mario Kart nie zapłacimy ani złotówki. Jak podkreślaliśmy w rankingu najlepszych gier wyścigowych na Androida, najbardziej zapaleni gracze mogą jednak przemyśleć kupno comiesięcznej subskrypcji mocno rozszerzającej dostępne opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.