Gry pasjans na telefon – najlepsze na iPhone

1. Microsoft Solitaire Collectio‪n – klasyczne pasjanse z Windowsa na iPhone

Dla wielu zapalonych pasjansowiczów pierwsza przygoda z tą karcianką miała miejsce na komputerach z Windowsem. Pasjans zaimplementowany tam przez programistów Microsoftu w wersjach Klondike oraz Pająk to niezapomniany klasyk, nie tylko z dowcipów o rozleniwionych urzędników. Od jakiegoś czasu dostępny jest w App Store, także w języku polskim. Oprócz dwóch wspomnianych rodzajów pasjansa mamy tam do czynienia z grami FreeCel, TriPeaks czy Pyramid.

Microsoft Solitaire Collectio‪n to pasjans na telefon, za który nie zapłacimy ani złotówki. Musimy się jednak pogodzić z reklamami, których unikniemy po opłaceniu 34,99 zł za wersję premium.

2. Solitaire City (Ad Free‪) – solidny płatny pasjans bez reklam

Chociaż pasjans na telefon jest równie wciągający jak jego wersja stolikowa czy z Windowsa, powtarzalność rozgrywek może w końcu znudzić. Raczej nie zagrozi to graczom, którzy zdecydują się na kupno i pobranie Solitaire City. Wśród popularnych w App Store pasjansów trudno znaleźć aplikację, która oferowałaby aż 70 rodzajów tej karcianki! Dodatkową zaletą jest obecność zegara i punktów, co pozwala walczyć o najlepsze wyniki i porównywać się z innymi zapalonymi graczami.

Solitaire City w opisywanej tu wersji Ad Free kosztuje 18,99 zł. Dostępna jest jednak również darmowa wersja z reklamami, którą śmiało można wypróbować przed nabyciem płatnej i przenieść swoje osiągnięcia.

3. Solitaire by Solebo‪n – kolejna duża kolekcja pasjansów na telefon

Innym popularnym zbiorem kilkudziesięciu gier pasjans na telefon Apple jest Solitaire by Solebon. Jest ich równo pół setki, a od innych produkcji z tego gatunku aplikację Solebon odróżniają przepiękne grafiki oraz animacje. Fajne są również opcje w rodzaju przystosowania dla osób leworęcznych, rozdawania tylko układów nadających się do wygrywania czy ustalania wyglądu kart według własnych preferencji. Wysoka ocena rzędu 4,8/5 na podstawie ponad 50 000 recenzji pokazuje, z jak satysfakcjonującą produkcją mamy tu do czynienia.

Solitaire by Solebon to darmowa wersja gry, a za 27,99 zł pobierzemy z App Store również Solebon Solitaire, poszerzony o kilka opcji oraz pozbawiony reklam.

4. Card Crawl – nietypowa gra na zasadach pasjansa

Nie wszystkie gry pasjans na telefon stanowią zbiór klasyków tego gatunku w innej odmianie graficznej. Doskonałym przykładem kreatywnego podejścia jest Card Crawl, który na spokojnie mógłby się znaleźć wśród najlepszych gier na iPhone według recenzentów. W agregacie recenzji Metacritic produkcja osiągnęła świetną średnią ocen 84/100. Od wydania w 2015 roku nie straciła nic ze swojego uroku, ponieważ rozwój typowego dla dungeon crawlera wojownika oparte zostało na ponadczasowych zasadach pasjansa!

Card Crawl kosztuje 23,99 zł i w przeciwieństwie do większości tytułów z naszej listy pasjansów na iPhone’a nie ma darmowej wersji z reklamami. Na szczęście na podobny pomysł wpadli twórcy bezpłatnej gry Gnomitaire.

5. Gnomitaire – darmowa gra w stylu pasjansa na telefon

Producenci Gnomitaire to mistrzowie gier logicznych, co udowodnili tworząc Maze Machina z naszej listy fajnych gier na iPhone’a. Nie dziwi zatem fakt, że wzięli się także za pasjansa. Ich produkcja nie dorównuje może Card Crawlowi pod względem rozbudowania, ale jest za to świetną wariacją na temat lubianej gry karcianej. W każdym rozdaniu dostajemy 16 losowych kart, które musimy przyporządkować do czterech kolumn zgodnie z typem poszczególnych kart. To tytuł prosty, ale urzekający grafiką przedstawiającą gnomy z typowego świata fantasy. 

Gnomitaire nie tylko ściągniemy za darmo, ale również cieszyli będziemy się rozgrywką bez irytujących reklam oraz mikrotransakcji. Pasjans idealny? W gnomim świecie zdecydowanie tak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.