Najlepsze gry w App Store – ranking

1. Call of Duty: Mobile – najpopularniejsza gra battle royale na iPhone

Zanim nastało Call of Duty: Mobile, wielbiciele strzelanek mieli do wyboru sporo multiplayerowych gier battle royale. Tytuły takie jak PUBG Mobile czy Fortnite Mobile przyciągały nawet kilkadziesiąt milionów graczy miesięcznie. Skąd zatem tak duża popularność mobilnego CoD-a? Za wiele odpowiada oczywiście marka serii. Sama w sobie wiele by jednak nie znaczyła, gdyby Activision nie oddelegowało do tworzenia CoD: Mobile zespołu dbającego o nieprzerwany dopływ nowych aktywności, świeżych broni oraz konwertowania map z bogatej historii komputerowych wersji Call of Duty i podserii Modern Warfare.

Gra w Call of Duty: Mobile jest darmowa, jednak do osiągnięcia pełnej przyjemności wymagany jest cosezonowy karnet. Zarobić można na niego poprzez zdobywanie waluty w grze lub doładowanie mikrotransakcyjne.

2. Among Us – najlepsza gra w App Store w The Game Awards 2020!

Chociaż Among Us wydane zostało w 2018 roku, dopiero dwa lata później nastał prawdziwy szał. Jego powodem był fakt, że do gry typu „social deduction” zapału nabrali streamerzy z Twitcha. Nagrodzona w kategoriach Najlepsza Gra Mobilna oraz Najlepsza Gra Multiplayer w The Game Awards 2020, polega na sabotowaniu wspólnie wykonywanej misji przez kilku graczy wybranych przed rozgrywką. Typowanie oszustów i ich eliminacja następuje na drodze głosowania, zatem zwycięstwo zależy od uważnej obserwacji rozgrywki i zgodnej współpracy.

Jako że Among Us to gra darmowa, zdobyła uznanie nie tylko profesjonalnych gremiów, ale również samych graczy. Na przestrzeni 2020 i 2021 roku kilkukrotnie wskakiwała na 1 miejsce wśród najpopularniejszych gier z App Store.

3. Project Makeover – ulubiona gra kobiet w całym App Store!

W rankingach najpopularniejszych gier nie królują produkcje znane z list najlepszych gier na iPhone według recenzentów. To raczej tytuły, które są w stanie przyciągnąć rzesze użytkowników i użytkowniczek swoją prostotą. Przede wszystkim do kobiet i dziewczynek kierowany jest Project Makeover. W grze wcielamy się w kreatorkę mody, która odmienić musi wizerunek pozbawionych nadziei klientów. Ważny jest jednak nie tylko dobiór stroju, ale również radzenie sobie z ich humorami. To wcale nie tak prosta i bezproblemowa gierka, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka!

Mimo iż Project Makeover to gra darmowa, na pojedyncze zakupy w aplikacji wydać można od 8,99 do 94,99 zł.

4. Shortcut Run – najlepsza ścigałka bez… samochodów

Kiedy pisaliśmy chociażby o najlepszych grach wyścigowych na Androida, skupialiśmy się przede wszystkim na produkcjach samochodowych. Tymczasem dobre ścigałki mogą obejmować wiele środków transportu, w tym… nogi. Najpopularniejszą grą w kategorii wyścigówek jest w App Store Shortcut Run, w którym oprócz zręczności musimy wykazać się także nie lada sprytem. Każda trasa wyścigu umożliwia skorzystanie z tytułowych skrótów, jednak sami musimy je zbudować.

Chociaż istnieje darmowa wersja Shortcut Run, szczególnie wyczuleni na reklamy gracze decydują się na wykupienie tej bez reklam. Kosztuje ona w App Store 13,99 zł.

5. Sushi Roll 3D – najlepsza gra do odprężenia na smartfony Apple

Dość podobna do trzeciej pozycji z tej listy jest najlepsza gra na odprężenie, jaką zaoferować może nam iPhone. To Shushi Roll 3D, reklamowana przez twórców jako produkcja ASMR. Kojąca atmosfera nie oznacza jednak, że mamy do czynienia z nudą. Rosnący poziom trudności oraz liczne wyzwania sprawiają, że zręcznościowe dobieranie składników do perfekcyjnej rolki sushi szybko staje się sporym i satysfakcjonującym wyzwaniem.

Również Sushi Roll 3D ściąga się za darmo, a ewentualna dopłata 13,99 zł dotyczy wersji pozbawionej reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.